25. výročí SenátuNa předvánoční schůzi Senátu v roce 2021 jsme kromě schvalování zákonů podepsali také deklaraci k čtvrtstoletí od ustavující schůze Senátu.

Prošly návrhy zákonů v souvislosti s pandemií covidu-19 o vyplácení rozšířeného ošetřovného, o mimořádném příspěvku zaměstnancům při nařízené karanténě a o kompenzačním bonusu pro rok 2022; diskutovali jsme soubor možných opatření a podpor navržený v souvislosti s rostoucími cenami energií; návrh na uznávání rozhodnutí o osvojení dětí z ciziny homosexuálními páry nebyl schválen ani zamítnut, padl však v této souvislosti příslib předložení komplexní novely českého práva v příštím roce; připomněli jsme si již 25. výročí od první ustavující schůze, která proběhla 18. 12. 1996. Senátoři měli možnost připojit svůj podpis ke slavnostní deklaraci.

V poslední schůze Senátu v roce 2021?/průběhschůzeSENÁT

Další příspěvky

Na Hukvaldech chybí protihluková stěna
Hukvaldy jsou příjemným místem pro život, mají osobité kouzlo v každém ročním období. Je to i naše oblíbené výletní místo, člověk v tomto "Janáčkově kraji" snadno ztratí pojem o čase. I proto mě mrzí, že tuto obec obtěžuje hluk způsobený nedostatečným odhlučněním dostavěné komunikace R48, kdy v úseku dlouhém cca 200 metrů chybí protihlukové stěny, a to po obou stranách.  Situaci a možné řešení jsme projednávali se starostou obce panem Mgr. Luďkem Bujnoškem a paní místostarostkou Ing. Ivanou Hrčkovou.
Jednáme o realizaci zázemí pro hlídky dopravní policie v obci Ostravice
V oblasti dopravy je stále co zlepšovat. Navštívila jsem proto náměstka Moravskoslezského kraje pro dopravu pana Ing. Radka Podstawku, se kterým jsme jednali o společných prioritách. Jednou z nich je i vytvoření zázemí pro hlídky dopravní policie u benzinové stanice v obci Ostravice. Tímto chceme ve spolupráci s obcí Ostravice podpořit práci policistů, kteří zde provádějí kontroly nákladních vozidel a zajišťují plynulost a bezpečnost silničního provozu směrem do CHKO Beskydy. Věřím, že se nám podaří podmínky pro práci policistů zabezpečit co nejdříve.
Sakrální dřevěné stavby jsou naším kulturním bohatstvím
Dřevěné sakrální stavby jsou v podstatě naším regionálním bohatstvím. Nejvíce dřevěných sakrálních staveb na území České republiky se totiž dochovalo v oblasti Těšínského Slezska a Podbeskydí. Frýdecko-místecký fotograf Miroslav Lysek dřevěné objekty v Beskydech a okolí při svých putováních soustavně mapuje a umí o nich poutavě vyprávět. Ráda jsem se proto zúčastnila příjemného večera s přednáškou pana Ing. Lyska o historii a architektuře dřevěných kostelů a principech jejich památkové ochrany.

Kontakt

Napište mi

Budu ráda, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.