25. výročí SenátuNa předvánoční schůzi Senátu v roce 2021 jsme kromě schvalování zákonů podepsali také deklaraci k čtvrtstoletí od ustavující schůze Senátu.

Prošly návrhy zákonů v souvislosti s pandemií covidu-19 o vyplácení rozšířeného ošetřovného, o mimořádném příspěvku zaměstnancům při nařízené karanténě a o kompenzačním bonusu pro rok 2022; diskutovali jsme soubor možných opatření a podpor navržený v souvislosti s rostoucími cenami energií; návrh na uznávání rozhodnutí o osvojení dětí z ciziny homosexuálními páry nebyl schválen ani zamítnut, padl však v této souvislosti příslib předložení komplexní novely českého práva v příštím roce; připomněli jsme si již 25. výročí od první ustavující schůze, která proběhla 18. 12. 1996. Senátoři měli možnost připojit svůj podpis ke slavnostní deklaraci.

V poslední schůze Senátu v roce 2021?/průběhschůzeSENÁT

Další příspěvky

Dálniční poplatek na silnici D56 z Ostravy do Frýdku-Místku
Je to už více než rok, co jsem se účastnila jedné z mnoha demonstrací na podporu zrušení dálniční známky v úseku D56 mezi Frýdkem-Místkem a Ostravou. A co se od té doby změnilo? Povinnost mít dálniční známku na této velmi frekventované spojce stále svádí mnohé řidiče využívat průjezd přes okolní obce. Těmi proto dále proudí nadbytečná doprava, která významně omezuje život v těchto obcích, působí znečištění životního prostředí a hlavně ohrožuje bezpečnost jejich obyvatel. Aktuálně avizované zdražení dálniční známky v příštím roce současnou situaci bohužel zřejmě ještě zhorší. Úlevu od zbytečného průjezdu vozidel do 3,5 tuny by přitom obcím jistě přinesla možnost využívat úsek D56 jako svůj přirozený bezplatný obchvat.
Výroční zpravodaj Heleny Pešatové
V závěru roku je vždy čas trochu bilancovat. Na několika stránkách zpravodaje jsem si pro Vás dovolila shrnout vybrané události z pracovního dění v senátu a našem regionu. Tento rok byl pro nás všechny plný překotných změn. přesto se nám díky společné práci podařilo zrealizovat mnoho záměrů, a to zejména v oblasti dopravy. věřím, že i další rozpracované a naplánované projekty dotáhneme v budoucnu ke zdárnému konci. Do nového roku vstupme s nadějí a prožijme ho ve zdraví!
10 let bez Václava Havla
V letošním roce si Česká republika připomíná 10. výročí od odchodu Václava Havla. Senát při této příležitosti připravil několik vzpomínkových akcí. 18. prosince senátoři uctili památku Václava Havla vzpomínáním spolu s jeho nejbližšími přáteli v kavárně Slavia, kterou Václav Havel navštěvoval, následnou mší a pietou u jeho hrobu. Na Václava Havla vzpomínáme také například na facebookových stránkách Klubu Starostové a nezávislí.

Kontakt

Napište mi

Budu ráda, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.