Nákup mobilní váhy pro potřeby dopravních policistů v našem okrese



Je dobré si na konci roku moci odškrtnout některá ze svých předsevzetí.
Jsem ráda, že se nám ve spolupráci se starosty frýdecko-místeckých obcí a městem Frýdek-Místek podařilo dokončit nákup mobilní váhy pro potřeby dopravních policistů v našem okrese.
Dnes bylo zařízení slavnostně předáno Policii ČR do užívání. Jak jsme byli informováni, váhy byly již nasazeny ve 13 případech, z toho v 11 z nich bylo zjištěno porušení povolené hmotnosti. Padly kauce v celkové výši 275tisíc korun.
Předání vah se zúčastnil náměstek ředitele pro vnější službu Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje plk. Libor Schejok, vedoucí odboru služby dopravní policie plk. Petr Štencel, předsedové mikroregionů a zástupci obcí, které poskytly finanční dar.
Plk. Schejok vyzdvihl spolupráci se zástupci obcí a uvítal pořízení mobilních vah. Plk. Štencel poté přiblížil jejich fungování a uvedl informace k činnosti dopravní policie v souvislosti s touto problematikou. V následné diskuzi byla řešena doprava v našem okrese v souvislosti s dokončovaným obchvatem Frýdku-Místku.
Cílem finančního daru je umožnění pokud možno co nejčastějších kontrol nákladních vozidel, které svým přetížením poškozují místní komunikace.

Další příspěvky

Uspořádala jsem kulatý stůl k omezení vjezdu tranzitní nákladní dopravy nad 12 tun do CHKO Beskydy
S místopředsedkyní Senátu Jitkou Seitlovou jsem dnes uspořádala kulatý stůl ve věci „Zavedení celoročního zákazu vjezdu tranzitní nákladní dopravy nad 12 tun do CHKO Beskydy“. Mezi účastníky byli mj. ministr zemědělství Zdeněk Nekula, zástupce Ministerstva dopravy ČR Ing. Martin Janeček, zástupci Ministerstva životního prostředí ČR, ředitel správy ŘSD Ostrava Tomáš Opěla, generální ředitel Povodí Odry Jiří Tkáč, ředitel regionálního pracoviště Správa CHKO Beskydy František Jaskula a zástupce Zlínského kraje Ing. Tomáš Nedbal.
Beskydy budeme chránit i na půdě Senátu PČR
V dubnu se mnoho významných osobností z našeho kraje zúčastnilo 50. výročí založení CHKO Beskydy, které proběhlo v sídle Senátu PČR. Na tomto zahájení panovala shoda, že pestrost Beskyd pro další generace je nutné udržet. Ve svém projevu jsem tehdy zdůraznila, že v situaci, kdy máme k dispozici pro CHKO Beskydy obchvat, považuji za nepřijatelné, aby kolem zdroje pitné vody přehradní nádrže Šance projížděla tranzitní nákladní doprava nad 12 tun. Po předchozím více než dvouletém projednávání a zjišťování možností se jeví několik možných řešení, jak vjezdu těžké tranzitní nákladní dopravy do CHKO Beskydy zabránit. Pro nalezení nejlepšího řešení pořádáme v této věci s místopředsedkyní Senátu PČR Jitkou Seitlovou v závěru května kulatý stůl.
Moravskoslezský kraj má perspektivu
Spolu s kolegy senátory z podvýboru pro regiony v transformaci, poslanci, ale i zástupci Ministerstva pro místní rozvoj ČR, jsme se seznámili s projekty, které přispějí k modernizaci našeho těžbou černého uhlí poznamenaného regionu. Těšit se můžeme například na projekty, které transformují bývalé těžební areály. V první řadě stojí za zmínku detaily projektu POHO Park, který usiluje o vybudování důstojného centra pohornické krajiny.

Kontakt

Napište mi

Budu ráda, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.