Frýdek-Místek hostil už XXVI. ročník mezinárodní sportovní olympiády pro mentálně postiženéNa atletickém stadionu TJ Slezan ve Frýdku-Místku se v pátek 22. září za krásného počasí uskutečnil už XXVI. ročník mezinárodní sportovní olympiády pro mentálně postižené. Sportovci soutěžili v různých disciplínách. Jsem hrdá na jejich odvahu, píli a radost ze sportu! Slavnostní zahájení zpestřilo vystoupení tanečních skupin Taneční skupina Funky Beat, TS AKTIV a pěveckého sboru ECHO z Frýdlantu nad Ostravicí.
Děkuji organizátorům akce, zejména paní Mgr. Gabriele Morongové, a autorovi tohoto sportovního projektu Güntru Kuboňovi, který právě v den olympiády oslavil své 80. narozeniny. Poděkování patří také všem sponzorům, mezi které se řadí i Město Frýdek-Místek, Moravskoslezský kraj, Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR, z. s. a další.

 

Další příspěvky

CHKO Beskydy bez kamionů: Vjezd nákladní dopravy nad 12 tun s výjimkou dopravní obsluhy bude na silnici I/56 pro zimní období zakázán
Dne 23. listopadu 2023 vydal Krajský úřad Moravskoslezského kraje, oddělení dopravy, opatření obecné povahy, kterým se pro období od 1. 12. 2023 do 31. 3. 2024 vylučuje provoz nákladních automobilů s hmotností nad 12 tun s výjimkou dopravní obsluhy v úseku silnice I/56 Ostravice – Bílá (Hlavatá), konkrétně mezi MÚK sil. č. I/56 x II/483 a křižovatkou sil. č. I/56 x I/35. Cílem vydaného opatření je zajistit bezpečnost a plynulost silničního provozu a eliminovat ohrožení zdroje pitné vody v přehradní nádrži Šance. Ta zásobuje pitnou vodou téměř 60 měst a obcí na Frýdecko-Místecku, Karvinsku, Novojičínsku, Opavsku, Ostravsku a také příhraniční část Polska.
Benefiční akce
Sobota 4. listopadu byla pro mě dnem plným emocí. Po slavnostním otevření kaple v klášteře ve Středisku sociálních služeb města Frýdlant nad Ostravicí se večer v kulturním centru uskutečnil charitativní koncert Hany Fialové na podporu osob s tělesným postižením. Součástí slavnostního večera byla i vernisáž ze života společenství Vstaň a choď. Děkuji pořadatelům za uspořádání této prospěšné akce.
Setkání s jubilanty
Každoroční setkání jubilantů proběhlo v kulturním centru ve Frýdlantu nad Ostravicí, kde se sešlo více než 110 oslavenců, občanů Město Frýdlant nad Ostravicí, kteří v letošním roce slaví své životní jubileum, a to 80 a více let. Všechny jsem osobně přivítala, pozdravila, každému poblahopřála a předala dárek s kytičkou. Akci tak provázela radost jubilantů a celkově příjemná atmosféra, kterou umocnilo také vystoupení frýdlantského folklorního souboru Chasička. Milí jubilanti, ještě jednou Vám všem přeji jen to nejlepší a hlavně pevné zdraví!

Kontakt

Napište mi

Budu ráda, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.