Výročí 200 let od narození Bedřicha Smetany uctilo Národní divadlo moravskoslezské uvedením cyklu jeho osmi operK oslavě 200 let od narození Bedřicha Smetany (1824 – 1884) připravilo Národní divadlo moravskoslezské cyklus všech jeho osmi dokončených oper.
10. března proběhlo slavnostní zakončení celého projektu v Divadle Jiřího Myrona, a to velkolepou operou Libuše, která byla poprvé uvedena v Národním divadle v Praze 11. června 1881.

Na obnovené premiéře předvedla Janáčkova filharmonie Ostrava spolu s Pražským filharmonickým sborem velmi působivý výkon. Můj kulturní zážitek navíc doplnila i náhodná setkání se spoustou známých tváří, ať už bývalých studentů, občanů Frýdlantu nad Ostravicí nebo dokonce se sousedy.
Za celým projektem stojí autor, režisér a ředitel Národního divadla moravskoslezského Jiří Nekvasil, který včera aktérům poděkoval za úspěšnou realizaci celého cyklu.
Druhý blok tohoto operního cyklu se uskuteční v termínu od 4. do 12. května, a to k výročí úmrtí Bedřicha Smetany.

Další příspěvky

Jarní zpravodaj senátorky
Vítám vás u jarního vydání zpravodaje, ve kterém se ohlížím za pracovními událostmi uplynulých tří měsíců. Za tuto dobu jsem měla více než sto setkání s občany, starosty, politiky, a to na různá témata. Mnoho řešených záležitostí bude “během na dlouhou trať”, kdy k vytyčeným cílům povede ještě řada dílčích kroků a jednání. Těší mě proto, že se mohu ohlédnout i za tím, co se už podařilo realizovat. Za velké úspěchy pro náš region považuji zejména zajištění plného provozu dětského oddělení v nemocnici ve Frýdku-Místku a zavedení zimního zákazu vjezdu nákladní tranzitní dopravy nad 12 tun do CHKO Beskydy. I o tom se zmiňuji na řádcích níže. Děkuji Vám za Vaši podporu a přeji příjemné jaro!
Malí i velcí judisté se utkali v Raškovicích: Mistrovství Euroregionu Beskydy
Uplynulý víkend se v Raškovicích konal 24. ročník Mistrovství Euroregionu Beskydy v judu, prestižní turnaj, který přilákal přes 400 talentovaných judistů z Česka, Polska, Slovenska a Anglie. Atmosféra v hale byla po celou dobu elektrizující a plná emocí. V soutěži se utkaly jak malé naděje v kategorii benjamínků, tak i dorostenci, kteří předvedli úchvatné judo plné dynamiky a techniky. Bylo úžasné vidět, jak se i ti nejmenší judisté dokázali plně koncentrovat a s maximálním nasazením bojovat o každý bod. Vítězové si z turnaje odnesli nejen medaile a poháry, ale určitě i cenné zkušenosti a motivaci do dalších tréninků.
Beskydské pediatrické dny 2024: Setkání plné inspirace a sdílení
O víkendu se v malebném prostředí Beskyd uskutečnil další ročník Beskydských pediatrických dnů. Tato tradiční akce se stala důležitým setkáním pro pediatry z celého regionu i okolí. Program konference byl nabitý zajímavými tématy z oblasti pediatrie a navazujících oborů. Účastníci se tak mohli dozvědět o nejnovějších poznatcích v diagnostice a léčbě dětských onemocnění, ale také si vyměnit zkušenosti a navázat profesní kontakty. Kromě odborného programu byl pro účastníky připraven i bohatý doprovodný program. V krásném prostředí Beskyd tak měli možnost relaxovat a načerpat novou energii.

Kontakt

Napište mi

Budu ráda, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.