Ceremonie "DofE" (Mezinárodní cena vévody z Edinburghu) na Gymnáziu Petra BezručeBylo mi velkou ctí a radostí být se studenty Gymnázia Petra Bezruče ve Frýdku-Místku při slavnostní příležitosti, kdy byly vůbec prvním absolventům DofE na této škole předány bronzové medaile.
Jako bývalá studentka Gymnázia Petra Bezruče ve Frýdku-Místku si dovedu představit, jak moc práce, odhodlání a nadšení je potřeba k dosažení tohoto cíle při náročném studiu. Proto všem srdečně blahopřeji a obdivuji jejich úspěchy.
„DofE“ neboli Mezinárodní cena vévody z Edinburghu je program, který umožňuje rozvíjet dovednosti, zájmy a osobnost. Jsem velkou příznivkyní tohoto programu neformálního vzdělávání. Účastníci rozvíjí zejména tzv. měkké dovednosti, které jsou v dnešním rychle měnícím se světě obzvlášť důležité. Nabízí možnost zapojit se do dobrovolnické činnosti, sportu, zážitkového vzdělávání a osobního rozvoje. Proto program na frýdecko-místeckých školách spolu s koordinátorkou DofE pro náš kraj Veronikou Ormaniecovou pravidelně prezentuji a jsem ráda, že se do něj zapojuje čím dál více škol – nově právě Gymnázium Petra Bezruče a Základní škola T. G. Masaryka ve Frýdlantu nad Ostravicí.
Jsem přesvědčena, že princ Philip, manžel britské královny Alžběty II., který v roce 1956 stál u zrodu DofE, netušil, že jeho původně lokální iniciativa pro chlapce získá celosvětovou popularitu.

Další příspěvky

Oslavy 170. výročí narození hudebního skladatele Leoše Janáčka, významného rodáka z Hukvald
3. července letošního roku by Leoš Janáček oslavil už 170 let. Výjimečnou a „hravou“ oslavu výročí narození našeho rodáka, významného hudebního skladatele, připravili žáci a učitelé hukvaldské ZŠ Leoše Janáčka ve spolupráci s obcí Hukvaldy. „Leošova narozeninová párty“, jak děti akci nazvaly, se nesla v duchu kreativity a radosti. Ještě před prázdninami proměnily děti nově zrekonstruovanou budovu bývalého kravína v jedno velké centrum zábavy. Připravily zde výstavy, hudební kvízy, hry, fotokoutek a mnohé další. Nechybělo ani občerstvení s názvy "a lá Janáček". Kulturní program obohatilo vystoupení dětí základní školy, místního pěveckého sboru HUSA a cimbalistů Adama Ramdana a Natálie Křenkové.
Vyjednáno! Hukvaldy - Rychaltice snad již brzy nebude obtěžovat hluk ze silnice D48
Expozice nadměrnému hluku snižuje kvalitu našeho života a podle World Health Organization (WHO) je dokonce jedním z nejvýznamnějších environmentálních rizik pro zdraví. Dlouhodobá expozice nadměrnému hluku může vyvolat stres, zvýšit krevní tlak, zhoršit kvalitu spánku aj. Proto je důležité, že obyvatelé Rychaltic se mohou těšit na protihlukové stěny, které pomohou snížit hluk ze silnice D48 a zlepšit tak kvalitu jejich života. Díky jednání s Krajskou hygienickou stanicí a ŘSD došlo k zahájení projektové přípravy na revitalizaci stávajících a doplnění chybějících protihlukových stěn (i na mostě). Věřme, že to nebude dlouho trvat a dojde i na realizaci. Poděkování patří Ředitelství silnic a dálnic - ŘSD - správa Ostrava.
Opatření obecné povahy bylo úspěšné: kolem přehrady Šance projelo letos o 84% méně kamionů. Jednáme o jeho opětovném vydání
O 84% méně kamionů projelo tuto zimu kolem přehradní nádrže Šance. Tohoto stavu jsme dosáhli díky vydanému opatření obecné povahy, které umožnilo realizovat zákaz vjezdu tranzitní nákladní dopravě nad 12 tun do oblasti. Proto jsme s náměstkem Ing. Radkem Podstawkou (Moravskoslezský kraj) jednali o obnovení zákazu pro zimní sezónu 2024/2025. Opatření i příští zimu zajistí zvýšenou bezpečnost - bude ovšem opět potřeba policejních hlídek - a lepší životní prostředí díky bezpečnějšímu provozu a prevenci ochrany pitné vody v nádrži Šance. Za spolupráci v této iniciativě děkuji Policii České republiky (KŘP MSK), Krajskému úřadu Moravskoslezského kraje, Ředitelství silnic a dálnic - ŘSD (správa Ostrava), ...

Kontakt

Napište mi

Budu ráda, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.