Ceremonie "DofE" (Mezinárodní cena vévody z Edinburghu) na Gymnáziu Petra BezručeBylo mi velkou ctí a radostí být se studenty Gymnázia Petra Bezruče ve Frýdku-Místku při slavnostní příležitosti, kdy byly vůbec prvním absolventům DofE na této škole předány bronzové medaile.
Jako bývalá studentka Gymnázia Petra Bezruče ve Frýdku-Místku si dovedu představit, jak moc práce, odhodlání a nadšení je potřeba k dosažení tohoto cíle při náročném studiu. Proto všem srdečně blahopřeji a obdivuji jejich úspěchy.
„DofE“ neboli Mezinárodní cena vévody z Edinburghu je program, který umožňuje rozvíjet dovednosti, zájmy a osobnost. Jsem velkou příznivkyní tohoto programu neformálního vzdělávání. Účastníci rozvíjí zejména tzv. měkké dovednosti, které jsou v dnešním rychle měnícím se světě obzvlášť důležité. Nabízí možnost zapojit se do dobrovolnické činnosti, sportu, zážitkového vzdělávání a osobního rozvoje. Proto program na frýdecko-místeckých školách spolu s koordinátorkou DofE pro náš kraj Veronikou Ormaniecovou pravidelně prezentuji a jsem ráda, že se do něj zapojuje čím dál více škol – nově právě Gymnázium Petra Bezruče a Základní škola T. G. Masaryka ve Frýdlantu nad Ostravicí.
Jsem přesvědčena, že princ Philip, manžel britské královny Alžběty II., který v roce 1956 stál u zrodu DofE, netušil, že jeho původně lokální iniciativa pro chlapce získá celosvětovou popularitu.

Další příspěvky

Na Hukvaldech chybí protihluková stěna
Hukvaldy jsou příjemným místem pro život, mají osobité kouzlo v každém ročním období. Je to i naše oblíbené výletní místo, člověk v tomto "Janáčkově kraji" snadno ztratí pojem o čase. I proto mě mrzí, že tuto obec obtěžuje hluk způsobený nedostatečným odhlučněním dostavěné komunikace R48, kdy v úseku dlouhém cca 200 metrů chybí protihlukové stěny, a to po obou stranách.  Situaci a možné řešení jsme projednávali se starostou obce panem Mgr. Luďkem Bujnoškem a paní místostarostkou Ing. Ivanou Hrčkovou.
Jednáme o realizaci zázemí pro hlídky dopravní policie v obci Ostravice
V oblasti dopravy je stále co zlepšovat. Navštívila jsem proto náměstka Moravskoslezského kraje pro dopravu pana Ing. Radka Podstawku, se kterým jsme jednali o společných prioritách. Jednou z nich je i vytvoření zázemí pro hlídky dopravní policie u benzinové stanice v obci Ostravice. Tímto chceme ve spolupráci s obcí Ostravice podpořit práci policistů, kteří zde provádějí kontroly nákladních vozidel a zajišťují plynulost a bezpečnost silničního provozu směrem do CHKO Beskydy. Věřím, že se nám podaří podmínky pro práci policistů zabezpečit co nejdříve.
Sakrální dřevěné stavby jsou naším kulturním bohatstvím
Dřevěné sakrální stavby jsou v podstatě naším regionálním bohatstvím. Nejvíce dřevěných sakrálních staveb na území České republiky se totiž dochovalo v oblasti Těšínského Slezska a Podbeskydí. Frýdecko-místecký fotograf Miroslav Lysek dřevěné objekty v Beskydech a okolí při svých putováních soustavně mapuje a umí o nich poutavě vyprávět. Ráda jsem se proto zúčastnila příjemného večera s přednáškou pana Ing. Lyska o historii a architektuře dřevěných kostelů a principech jejich památkové ochrany.

Kontakt

Napište mi

Budu ráda, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.