Co přinesla XV. schůze Senátu?Zákon o silničním provozu – od nového roku nás čeká řada novinek:

– zjednodušení bodového systému,

– docházka do autoškoly už od 16 let ,

– řízení pod dohledem mentora již od 17 let,

– možnost zvýšení rychlosti na 150 km/h v určitých úsecích dálnic,

– vyšší pokuty u závažných činů,

– 2 krát a dost u nejzávažnějších přestupků,

– 3 krát a dost u středně závažných přestupků.

Při projednávání tohoto zákona jsem vystoupila na podporu pozměňovacích návrhů Lukáše Wagenknechta, které se týkaly legislativních opatření při přetížené kamionové dopravě na našich komunikacích. Ty však nakonec nebyly schváleny a Senát k zákonu nepřijal ani navržené usnesení. Po podpisu prezidenta vstoupí zákon v platnost.

V další části schůze proběhla volba kandidátů na soudce Ústavního soudu a jednáním prošel mj. i zákon o střetu zájmů, který upravuje, že členové vlády, poslanci, senátoři a nově ani prezident republiky nebudou moci vlastnit média (rozhlas, TV, tisk), a to ani přes třetí osobu. V budoucnu přibude i omezení v oblasti internetových médií.

Všechny body programu schůze:

http://www.senat.cz/xqw/xervlet/pssenat/prubeh

Další příspěvky

V úterý 18.6. je kancelář z organizačních důvodů zavřena.
Opatření obecné povahy bylo úspěšné: kolem přehrady Šance projelo letos o 84% méně kamionů. Jednáme o jeho opětovném vydání
O 84% méně kamionů projelo tuto zimu kolem přehradní nádrže Šance. Tohoto stavu jsme dosáhli díky vydanému opatření obecné povahy, které umožnilo realizovat zákaz vjezdu tranzitní nákladní dopravě nad 12 tun do oblasti. Proto jsme s náměstkem Ing. Radkem Podstawkou (Moravskoslezský kraj) jednali o obnovení zákazu pro zimní sezónu 2024/2025. Opatření i příští zimu zajistí zvýšenou bezpečnost - bude ovšem opět potřeba policejních hlídek - a lepší životní prostředí díky bezpečnějšímu provozu a prevenci ochrany pitné vody v nádrži Šance. Za spolupráci v této iniciativě děkuji Policii České republiky (KŘP MSK), Krajskému úřadu Moravskoslezského kraje, Ředitelství silnic a dálnic - ŘSD (správa Ostrava), ...
Učitelé, kteří mění svět: Global Teacher Prize Czech Republic mělo i letos výborné zastoupení z Frýdecko-Místecka
Do soutěže o cenu pro inspirativní pedagogy Global Teacher Prize Czech Republic bylo letos nominováno rekordních 283 učitelů a i letos jsme uspěli velmi dobře. Ze Základní školy Baška se mezi finalisty umístila paní učitelka Barbora Coufalová - gratuluji! A mezi čestnými hosty při slavnostním vyhlášení v sídle Senátu Parlamentu ČR nechyběli naši úspěšní pedagogové z minulých let: loňský vítěz Roman Göttlicher, učitel dějepisu a občanské nauky ze Střední průmyslové školy, Obchodní akademie a Jazykové školy Frýdek-Místek, Tomáš Chrobák ze ZŠ a MŠ Baška (1. místo v roce 2019) a Monika Chrobáková ze ZŠ Janovice (2. místo v roce 2019). Jsme hrdí na to, že u nás máme tak kvalitní učitele, kteří se starají o naše děti. Všem finalistům i umístěným blahopřeji!

Kontakt

Napište mi

Budu ráda, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.