Svátek sv. Floriána připomíná důležitost hasičské profeseDnešní svátek sv. Floriána, patrona hasičů, nám připomíná nesmírnou důležitost hasičské profese pro celou společnost. Hasiči nevnímáme jen jako ty, kteří hasí oheň, i když i to je bezesporu klíčová součást jejich práce. Jejich role je mnohem komplexnější a zahrnuje širokou škálu činností, které chrání naše životy a majetek.

S hasiči můžeme počítat i  v těchto oblastech:

  • Hašení požárů: Toto je pravděpodobně nejznámější a nejdůležitější funkce hasičů. Hasiči riskují své životy, aby uhasili požáry a ochránili tak lidi a majetek.
  • Záchrana osob z hořících budov a z jiných nebezpečí: Hasiči jsou často nasazeni do záchranných akcí, kde evakuují osoby z hořících budov, dopravních nehod a dalších krizových situací.
  • Zajišťování technické pomoci: Hasiči se podílí na likvidaci následků přírodních katastrof, jako jsou povodně, bouřky a dopravní nehody. Pomáhají s odstraňováním spadlých stromů, čerpáním vody a dalšími úkoly.
  • Prevence požárů: Hasiči provádí preventivní kontroly v budovách a podnicích, aby pomohli předcházet vzniku požárů. Poskytují také rady a školení o požární bezpečnosti.
  • Práce s dětmi a mládeží: Hasiči se věnují edukaci dětí a mládeže v oblasti požární bezpečnosti a záchrany lidských životů. Pořádají pro ně besedy, exkurze a soutěže.
  • V horské oblasti na Starých Hamrech hasiči dokonce zajišťují rychlou záchrannou pomoc před příjezdem složek IZS.

Krajská soutěž ve vyprošťování u dopravních nehod ve Frýdku-Místku, která se konala na svátek sv. Floriána, je jen jedním z mnoha příkladů toho, jak hasiči neustále zdokonalují své dovednosti a trénují na různé krizové situace. Díky jejich obětavé práci a profesionalitě se můžeme cítit v bezpečí.

Připojuji se k poděkování všem hasičům za jejich neúnavnou práci a obětavost!

Přeji jim pevné zdraví, štěstí a mnoho úspěchů v jejich náročné, ale nesmírně důležité profesi.

Video zde.

Další příspěvky

Jarní olympiáda U Medvěda: Sportovní den s charitativním přesahem
Jarní olympiáda U Medvěda v Dobré u Frýdku-Místku se opravdu velmi vydařila. Žáci ze základních škol Dobrá, Baška, Raškovice, Morávka, Frýdlant nad Ostravicí a Frýdku-Místku se tu 10. května utkali v mnoha disciplínách. Děkuji všem organizátorům za skvělou přípravu této krásné akce, která měla i charitativní rozměr - vybralo se přes 30 tisíc pro tělesně postižené děti z našeho regionu. Zázemí a pomoc s organizací poskytl sportovní areál U Medvěda a o perfektní atmosféru se postarala společnost Hravý klaun a úžasný moderátor Honza Gavelčík. Že tyto akce mají smysl, bylo jasné z nadšení a radosti všech zúčastněných. Atmosféra byla nabitá energií, úsměvy a zdravým duchem soutěžení. Děkuji, že jsem mohla být u toho!
Tradiční akce Poděkuj horám se vydařila. Velká poklona všem dobrovolníkům!
Tradiční akce Poděkuj horám organizovaná spolkem Čisté Beskydy ve spolupráci se společností MamiArt, Heimstaden a dalšími partnery opět ukázala sílu lidské solidarity a respekt k našemu krásnému horskému masivu. Stovky dobrovolníků se s nadšením a úsměvem na tváři vydaly do čtyř lokalit v Beskydech, aby je zbavily odpadu a pomohly tak zachovat jejich čistotu a krásu. Ať už uklízeli podél turistických tras, v okolí silnic, nebo se pustili do náročnějších terénů, jejich práce si zaslouží obrovský dík a uznání. Poděkuj horám není jen obyčejný úklid. Je to symbol sounáležitosti s naším přírodním bohatstvím a vyjádření vděčnosti za krásu a klid, které nám Beskydy nabízí.
CHKO Beskydy bez kamionů: Reportáž ke zhodnocení první sezony po zavedení zákazu
Zima se zákazem kamionů v CHKO Beskydy má za sebou svou první sezónu a výsledky jsou slibné! Doprava se znatelně zklidnila, i když se někteří řidiči stále pokoušejí zákaz porušit. Co se podařilo: Kolem přehrady Šance projelo o cca 84% méně kamionů. Oproti září 2023 projelo v únoru 2024 po I/56 o 217 "kamionů" denně méně; Zvýšená bezpečnost. Díky spolupráci s Policií ČR a Městskou policií Frýdlant nad Ostravicí se podařilo za celou sezónu stovky kamionů odhalit a otočit; Lepší životní prostředí. Omezení dopravy těžkých kamionů přispělo nejen k plynulému a bezpečnému provozu, ale i ke zklidnění v CHKO Beskydy a prevenci ochrany pitné vody v nádrži Šance. Co je potřeba zlepšit:

Kontakt

Napište mi

Budu ráda, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.