Jednání o zákazu vjezdu tranzitujících kamionů do CHKO Beskydy pokračujíV minulém týdnu jsme se sešli se zástupci Policie České republiky, abychom projednali situaci na silnici I/56. Desítky kamionů denně tady porušují dopravní značení, když vjíždějí do Chráněné krajinné oblasti Beskydy i v období, kdy komunikace I/56 není bezpečně sjízdná. Cesta je tak v zimních měsících často neprůjezdná a kamiony zde ohrožují bezpečnost, životní prostředí i zdroj pitné vody.

Děkuji proto Policii ČR – Krajské ředitelství Ostrava za jejich nasazení a spolupráci, kdy od listopadu do března drží hlídky a „otáčí“ kamiony směřující přes Ostravici, Staré Hamry a Bílou na hraniční přechod Bumbálka. Tímto způsobem chrání přehradní nádrž Šanci před možným znečištěním nebezpečnými náklady a zajišťují plynulou dopravu pro ostatní vozidla včetně složek integrovaného záchranného systému.

Věřme, že nyní, když je dokončena objízdná trasa (D48), se nám podaří kamiony z CHKO Beskydy brzy vymístit trvale! V tomto směru pokračuji v jednáních s Ředitelstvím silnic a dálnic – ŘSD, Moravskoslezským krajem, Ministerstvem dopravy a dalšími.

Další příspěvky

V úterý 18.6. je kancelář z organizačních důvodů zavřena.
Opatření obecné povahy bylo úspěšné: kolem přehrady Šance projelo letos o 84% méně kamionů. Jednáme o jeho opětovném vydání
O 84% méně kamionů projelo tuto zimu kolem přehradní nádrže Šance. Tohoto stavu jsme dosáhli díky vydanému opatření obecné povahy, které umožnilo realizovat zákaz vjezdu tranzitní nákladní dopravě nad 12 tun do oblasti. Proto jsme s náměstkem Ing. Radkem Podstawkou (Moravskoslezský kraj) jednali o obnovení zákazu pro zimní sezónu 2024/2025. Opatření i příští zimu zajistí zvýšenou bezpečnost - bude ovšem opět potřeba policejních hlídek - a lepší životní prostředí díky bezpečnějšímu provozu a prevenci ochrany pitné vody v nádrži Šance. Za spolupráci v této iniciativě děkuji Policii České republiky (KŘP MSK), Krajskému úřadu Moravskoslezského kraje, Ředitelství silnic a dálnic - ŘSD (správa Ostrava), ...
Učitelé, kteří mění svět: Global Teacher Prize Czech Republic mělo i letos výborné zastoupení z Frýdecko-Místecka
Do soutěže o cenu pro inspirativní pedagogy Global Teacher Prize Czech Republic bylo letos nominováno rekordních 283 učitelů a i letos jsme uspěli velmi dobře. Ze Základní školy Baška se mezi finalisty umístila paní učitelka Barbora Coufalová - gratuluji! A mezi čestnými hosty při slavnostním vyhlášení v sídle Senátu Parlamentu ČR nechyběli naši úspěšní pedagogové z minulých let: loňský vítěz Roman Göttlicher, učitel dějepisu a občanské nauky ze Střední průmyslové školy, Obchodní akademie a Jazykové školy Frýdek-Místek, Tomáš Chrobák ze ZŠ a MŠ Baška (1. místo v roce 2019) a Monika Chrobáková ze ZŠ Janovice (2. místo v roce 2019). Jsme hrdí na to, že u nás máme tak kvalitní učitele, kteří se starají o naše děti. Všem finalistům i umístěným blahopřeji!

Kontakt

Napište mi

Budu ráda, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.