Jednání ve věci problematické dopravní situace v PalkovicíchKvůli problematickému průjezdu těžkých zemědělských strojů přes obydlenou část Palkovic jsem uspořádala kulatý stůl.
Situace je taková, že dnes po nevhodné komunikaci mezi rodinnými domy a navíc po cyklotrase spojující Palkovice a Bašku projíždí někdy i 50 traktorů denně. Pokud bude realizován záměr výstavby kravína v Kunčičkách u Bašky, má zde těchto strojů projíždět až 250 za den.
Obec Baška podala v této věci žalobu proti rozhodnutí Ministerstva životního prostředí, v němž Ministerstvo životního prostředí uvádí, že záměr nemá významný vliv na životní prostředí a veřejné zdraví a nebude hodnocen podle zákona o posuzování vlivů na životní prostředí. Občané Palkovic usilují o omezení průjezdu zemědělské dopravy po komunikaci, která vede mezi jejich rodinnými domy, již od roku 2012. Další navýšení těžké dopravy na této nevhodné komunikaci je pro ně nepředstavitelné.
Děkuji zástupcům obce Baška, obce Palkovice, zástupcům RenoFarmy Beskyd, a.s. a také zástupcům občanů, se kterými jsme hledali společné řešení pro zajištění bezpečnosti obyvatel těchto obcí. Starosta Palkovic by pro své občany rád našel vhodné řešení. Nabízí se několik možností, ovšem jejich realizace je komplikovaná s ohledem na legislativu či financování.

Další příspěvky

Jarní zpravodaj senátorky
Vítám vás u jarního vydání zpravodaje, ve kterém se ohlížím za pracovními událostmi uplynulých tří měsíců. Za tuto dobu jsem měla více než sto setkání s občany, starosty, politiky, a to na různá témata. Mnoho řešených záležitostí bude “během na dlouhou trať”, kdy k vytyčeným cílům povede ještě řada dílčích kroků a jednání. Těší mě proto, že se mohu ohlédnout i za tím, co se už podařilo realizovat. Za velké úspěchy pro náš region považuji zejména zajištění plného provozu dětského oddělení v nemocnici ve Frýdku-Místku a zavedení zimního zákazu vjezdu nákladní tranzitní dopravy nad 12 tun do CHKO Beskydy. I o tom se zmiňuji na řádcích níže. Děkuji Vám za Vaši podporu a přeji příjemné jaro!
Malí i velcí judisté se utkali v Raškovicích: Mistrovství Euroregionu Beskydy
Uplynulý víkend se v Raškovicích konal 24. ročník Mistrovství Euroregionu Beskydy v judu, prestižní turnaj, který přilákal přes 400 talentovaných judistů z Česka, Polska, Slovenska a Anglie. Atmosféra v hale byla po celou dobu elektrizující a plná emocí. V soutěži se utkaly jak malé naděje v kategorii benjamínků, tak i dorostenci, kteří předvedli úchvatné judo plné dynamiky a techniky. Bylo úžasné vidět, jak se i ti nejmenší judisté dokázali plně koncentrovat a s maximálním nasazením bojovat o každý bod. Vítězové si z turnaje odnesli nejen medaile a poháry, ale určitě i cenné zkušenosti a motivaci do dalších tréninků.
Beskydské pediatrické dny 2024: Setkání plné inspirace a sdílení
O víkendu se v malebném prostředí Beskyd uskutečnil další ročník Beskydských pediatrických dnů. Tato tradiční akce se stala důležitým setkáním pro pediatry z celého regionu i okolí. Program konference byl nabitý zajímavými tématy z oblasti pediatrie a navazujících oborů. Účastníci se tak mohli dozvědět o nejnovějších poznatcích v diagnostice a léčbě dětských onemocnění, ale také si vyměnit zkušenosti a navázat profesní kontakty. Kromě odborného programu byl pro účastníky připraven i bohatý doprovodný program. V krásném prostředí Beskyd tak měli možnost relaxovat a načerpat novou energii.

Kontakt

Napište mi

Budu ráda, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.