KAMIONY DO BESKYD NEPATŘÍKAMIONY DO BESKYD NEPATŘÍ, to je jasné… A nepatří ani do ochranného pásma zdroje pitné vody – přehradní nádrže Šance.
Stále proto usiluji o vyjednání TRVALÉHO zákazu vjezdu tranzitní nákladní dopravy nad 12 tun do CHKO Beskydy .
 Mám radost, že toto téma, které již dva roky intenzivně řeším, nyní rezonuje nejen na Ministerstvu dopravy, ale i u nás mezi zastupiteli Moravskoslezského kraje.
Tímto děkuji všem starostkám a starostům frýdecko-místeckých obcí, kteří se za záměr postavili, ministerstvu dopravy za další konstruktivní jednání, a zástupcům Moravskoslezského kraje, kteří nabízí spolupráci. Poděkování patří i zastupiteli MSK Jiřímu Demlovi, který mě v této věci nedávno osobně navštívil.
Pro záměr jsem již získala podporu:
👍SmVaK
👍CHKO Beskydy
👍Povodí Odry
👍Ministerstvo životního prostředí ČR
Důvody pro vyloučení tranzitní nákladní dopravy nad 12 tun z CHKO Beskydy a ochranného pásma vody I. stupně považuje za relevantní také Ministerstvo dopravy ČR.
Dobrou zprávou je, že plné zprovoznění nově vybudovaného obchvatu pro Město Frýdek-Místek a napojení na Třanovice nabídne (nejen) nákladnímu tranzitu nad 12 tun pohodlnou objízdnou trasu. Věřím proto, že řešení této problematiky s vedením Moravskoslezského kraje i další jednání na ministerstvu povedou k úspěchu a společnému vymístění nadbytečné nákladní dopravy z Beskyd🍀
Fotografie byla pořízena HZSMSK při vyprošťování kamionu, ze kterého v blízkosti přehrady Šance vytékala nafta: https://www.denik.cz/…/podivejte-se-do-ostravice-tekla…

Další příspěvky

Na Hukvaldech chybí protihluková stěna
Hukvaldy jsou příjemným místem pro život, mají osobité kouzlo v každém ročním období. Je to i naše oblíbené výletní místo, člověk v tomto "Janáčkově kraji" snadno ztratí pojem o čase. I proto mě mrzí, že tuto obec obtěžuje hluk způsobený nedostatečným odhlučněním dostavěné komunikace R48, kdy v úseku dlouhém cca 200 metrů chybí protihlukové stěny, a to po obou stranách.  Situaci a možné řešení jsme projednávali se starostou obce panem Mgr. Luďkem Bujnoškem a paní místostarostkou Ing. Ivanou Hrčkovou.
Jednáme o realizaci zázemí pro hlídky dopravní policie v obci Ostravice
V oblasti dopravy je stále co zlepšovat. Navštívila jsem proto náměstka Moravskoslezského kraje pro dopravu pana Ing. Radka Podstawku, se kterým jsme jednali o společných prioritách. Jednou z nich je i vytvoření zázemí pro hlídky dopravní policie u benzinové stanice v obci Ostravice. Tímto chceme ve spolupráci s obcí Ostravice podpořit práci policistů, kteří zde provádějí kontroly nákladních vozidel a zajišťují plynulost a bezpečnost silničního provozu směrem do CHKO Beskydy. Věřím, že se nám podaří podmínky pro práci policistů zabezpečit co nejdříve.
Sakrální dřevěné stavby jsou naším kulturním bohatstvím
Dřevěné sakrální stavby jsou v podstatě naším regionálním bohatstvím. Nejvíce dřevěných sakrálních staveb na území České republiky se totiž dochovalo v oblasti Těšínského Slezska a Podbeskydí. Frýdecko-místecký fotograf Miroslav Lysek dřevěné objekty v Beskydech a okolí při svých putováních soustavně mapuje a umí o nich poutavě vyprávět. Ráda jsem se proto zúčastnila příjemného večera s přednáškou pana Ing. Lyska o historii a architektuře dřevěných kostelů a principech jejich památkové ochrany.

Kontakt

Napište mi

Budu ráda, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.