KAMIONY DO BESKYD NEPATŘÍKAMIONY DO BESKYD NEPATŘÍ, to je jasné… A nepatří ani do ochranného pásma zdroje pitné vody – přehradní nádrže Šance.
Stále proto usiluji o vyjednání TRVALÉHO zákazu vjezdu tranzitní nákladní dopravy nad 12 tun do CHKO Beskydy .
 Mám radost, že toto téma, které již dva roky intenzivně řeším, nyní rezonuje nejen na Ministerstvu dopravy, ale i u nás mezi zastupiteli Moravskoslezského kraje.
Tímto děkuji všem starostkám a starostům frýdecko-místeckých obcí, kteří se za záměr postavili, ministerstvu dopravy za další konstruktivní jednání, a zástupcům Moravskoslezského kraje, kteří nabízí spolupráci. Poděkování patří i zastupiteli MSK Jiřímu Demlovi, který mě v této věci nedávno osobně navštívil.
Pro záměr jsem již získala podporu:
👍SmVaK
👍CHKO Beskydy
👍Povodí Odry
👍Ministerstvo životního prostředí ČR
Důvody pro vyloučení tranzitní nákladní dopravy nad 12 tun z CHKO Beskydy a ochranného pásma vody I. stupně považuje za relevantní také Ministerstvo dopravy ČR.
Dobrou zprávou je, že plné zprovoznění nově vybudovaného obchvatu pro Město Frýdek-Místek a napojení na Třanovice nabídne (nejen) nákladnímu tranzitu nad 12 tun pohodlnou objízdnou trasu. Věřím proto, že řešení této problematiky s vedením Moravskoslezského kraje i další jednání na ministerstvu povedou k úspěchu a společnému vymístění nadbytečné nákladní dopravy z Beskyd🍀
Fotografie byla pořízena HZSMSK při vyprošťování kamionu, ze kterého v blízkosti přehrady Šance vytékala nafta: https://www.denik.cz/…/podivejte-se-do-ostravice-tekla…

Další příspěvky

Beskydský umělec Karel Lepík vystaví svá díla i v Senátu Parlamentu ČR
Už jste letos navštívili Muzeum Beskyd Frýdek-Místek, p.o.? Aktuálně jsou tady až do neděle 12. března k vidění práce akademického malíře Karla Lepíka, rodáka z beskydské obce Metylovice. Karel Lepík patří mezi špičky výtvarného umění Moravskoslezského kraje v oboru malby. Výstava je opravdovým pohlazením pro oči i pro duši - vřele doporučuji! Jsem velmi poctěna, že mistr přijal mou nabídku a již brzy vystaví svá díla také v Senát Parlamentu ČR.
Vydávání výjimek při vydávání „časově omezeného povolení“ pro překročení limitů hluku a vibrací
Mnoho obcí zatěžuje neúměrný hluk... často jen krátkodobě, avšak někdy i měsíce či dlouhá léta! Hluk přitom kvalitu našich životů velmi silně ovlivňuje a podle Světové zdravotnické organizace je dokonce jedním z nejvýznamnějších environmentálních rizik pro zdraví. Na posledním plénu Senátu Parlamentu ČR jsem proto obhajovala právo obcí na včasnou informovanost o vydávání časově omezeného povolení pro překročení limitů hluku a vibrací.
Hostem v TV Polar
S panem redaktorem Lukášem Zavadilem z TV Polar jsme si povídali o událostech uplynulého roku a prozradila jsem i některé pracovní plány pro rok letošní. Děkuji za rozhovor a za pozvání!

Kontakt

Napište mi

Budu ráda, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.