Kotci, cimbálová muzika z Beskyd vystoupí 4. května v Senátu PČRChcete-li si dopřát nevšední kulturní zážitek v historickém centru Prahy, srdečně vás zvu do sídla Senátu Parlamentu ČR na koncert cimbálové muziky Kotci z Frýdlantu nad Ostravicí.

Soubor se pyšní dlouhou a bohatou historií, která sahá až k samotnému hudebnímu velikánovi Leoši Janáčkovi. V senátu zazpívá a zahraje tradiční lašské písně v podání již páté generace Kotků a jejich spoluhráčů.

Kotci mají na svém kontě CD s názvy „Zvoňa na Beskydě“ (2009) a „U Kurečky Na Mytě“ (2019). Pravidelně se účastní mnoha kulturních akcí, které propagují lidovou píseň.

Jsem přesvědčena, že do Prahy přivezou ukázku kulturního bohatství beskydského regionu a Valdštejnskou zahradu rozezní melodickými tóny cimbálu, houslí, klarinetu a zpěvu, který dokonale vyjadřuje kouzlo Janáčkova rodného kraje.

Koncert se uskuteční ve čtvrtek 4. května v 17 hodin v nádherných prostorách Saly terreny ve Valdštejnské zahradě Senátu PČR.

Vstup je zdarma.

Další příspěvky

Jarní zpravodaj senátorky
Vítám vás u jarního vydání zpravodaje, ve kterém se ohlížím za pracovními událostmi uplynulých tří měsíců. Za tuto dobu jsem měla více než sto setkání s občany, starosty, politiky, a to na různá témata. Mnoho řešených záležitostí bude “během na dlouhou trať”, kdy k vytyčeným cílům povede ještě řada dílčích kroků a jednání. Těší mě proto, že se mohu ohlédnout i za tím, co se už podařilo realizovat. Za velké úspěchy pro náš region považuji zejména zajištění plného provozu dětského oddělení v nemocnici ve Frýdku-Místku a zavedení zimního zákazu vjezdu nákladní tranzitní dopravy nad 12 tun do CHKO Beskydy. I o tom se zmiňuji na řádcích níže. Děkuji Vám za Vaši podporu a přeji příjemné jaro!
Malí i velcí judisté se utkali v Raškovicích: Mistrovství Euroregionu Beskydy
Uplynulý víkend se v Raškovicích konal 24. ročník Mistrovství Euroregionu Beskydy v judu, prestižní turnaj, který přilákal přes 400 talentovaných judistů z Česka, Polska, Slovenska a Anglie. Atmosféra v hale byla po celou dobu elektrizující a plná emocí. V soutěži se utkaly jak malé naděje v kategorii benjamínků, tak i dorostenci, kteří předvedli úchvatné judo plné dynamiky a techniky. Bylo úžasné vidět, jak se i ti nejmenší judisté dokázali plně koncentrovat a s maximálním nasazením bojovat o každý bod. Vítězové si z turnaje odnesli nejen medaile a poháry, ale určitě i cenné zkušenosti a motivaci do dalších tréninků.
Beskydské pediatrické dny 2024: Setkání plné inspirace a sdílení
O víkendu se v malebném prostředí Beskyd uskutečnil další ročník Beskydských pediatrických dnů. Tato tradiční akce se stala důležitým setkáním pro pediatry z celého regionu i okolí. Program konference byl nabitý zajímavými tématy z oblasti pediatrie a navazujících oborů. Účastníci se tak mohli dozvědět o nejnovějších poznatcích v diagnostice a léčbě dětských onemocnění, ale také si vyměnit zkušenosti a navázat profesní kontakty. Kromě odborného programu byl pro účastníky připraven i bohatý doprovodný program. V krásném prostředí Beskyd tak měli možnost relaxovat a načerpat novou energii.

Kontakt

Napište mi

Budu ráda, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.