Kotci, cimbálová muzika z Beskyd vystoupí 4. května v Senátu PČRChcete-li si dopřát nevšední kulturní zážitek v historickém centru Prahy, srdečně vás zvu do sídla Senátu Parlamentu ČR na koncert cimbálové muziky Kotci z Frýdlantu nad Ostravicí.

Soubor se pyšní dlouhou a bohatou historií, která sahá až k samotnému hudebnímu velikánovi Leoši Janáčkovi. V senátu zazpívá a zahraje tradiční lašské písně v podání již páté generace Kotků a jejich spoluhráčů.

Kotci mají na svém kontě CD s názvy „Zvoňa na Beskydě“ (2009) a „U Kurečky Na Mytě“ (2019). Pravidelně se účastní mnoha kulturních akcí, které propagují lidovou píseň.

Jsem přesvědčena, že do Prahy přivezou ukázku kulturního bohatství beskydského regionu a Valdštejnskou zahradu rozezní melodickými tóny cimbálu, houslí, klarinetu a zpěvu, který dokonale vyjadřuje kouzlo Janáčkova rodného kraje.

Koncert se uskuteční ve čtvrtek 4. května v 17 hodin v nádherných prostorách Saly terreny ve Valdštejnské zahradě Senátu PČR.

Vstup je zdarma.

Další příspěvky

Uspořádala jsem kulatý stůl k omezení vjezdu tranzitní nákladní dopravy nad 12 tun do CHKO Beskydy
S místopředsedkyní Senátu Jitkou Seitlovou jsem dnes uspořádala kulatý stůl ve věci „Zavedení celoročního zákazu vjezdu tranzitní nákladní dopravy nad 12 tun do CHKO Beskydy“. Mezi účastníky byli mj. ministr zemědělství Zdeněk Nekula, zástupce Ministerstva dopravy ČR Ing. Martin Janeček, zástupci Ministerstva životního prostředí ČR, ředitel správy ŘSD Ostrava Tomáš Opěla, generální ředitel Povodí Odry Jiří Tkáč, ředitel regionálního pracoviště Správa CHKO Beskydy František Jaskula a zástupce Zlínského kraje Ing. Tomáš Nedbal.
Beskydy budeme chránit i na půdě Senátu PČR
V dubnu se mnoho významných osobností z našeho kraje zúčastnilo 50. výročí založení CHKO Beskydy, které proběhlo v sídle Senátu PČR. Na tomto zahájení panovala shoda, že pestrost Beskyd pro další generace je nutné udržet. Ve svém projevu jsem tehdy zdůraznila, že v situaci, kdy máme k dispozici pro CHKO Beskydy obchvat, považuji za nepřijatelné, aby kolem zdroje pitné vody přehradní nádrže Šance projížděla tranzitní nákladní doprava nad 12 tun. Po předchozím více než dvouletém projednávání a zjišťování možností se jeví několik možných řešení, jak vjezdu těžké tranzitní nákladní dopravy do CHKO Beskydy zabránit. Pro nalezení nejlepšího řešení pořádáme v této věci s místopředsedkyní Senátu PČR Jitkou Seitlovou v závěru května kulatý stůl.
Moravskoslezský kraj má perspektivu
Spolu s kolegy senátory z podvýboru pro regiony v transformaci, poslanci, ale i zástupci Ministerstva pro místní rozvoj ČR, jsme se seznámili s projekty, které přispějí k modernizaci našeho těžbou černého uhlí poznamenaného regionu. Těšit se můžeme například na projekty, které transformují bývalé těžební areály. V první řadě stojí za zmínku detaily projektu POHO Park, který usiluje o vybudování důstojného centra pohornické krajiny.

Kontakt

Napište mi

Budu ráda, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.