Mimoškolní vzdělávání je na vzestupu již také v ČRCelkem 155 úžasných mladých lidí splnilo podmínky pro zisk bronzové nebo stříbrné medaile Ceny vévody z Edinburghu – zkráceně programu „DofE“.
Některým absolventům programu jsem měla možnost osobně předat certifikát na slavnostní ceremonii v krásných prostorách DK Poklad.
Víte, co to vlastně DofE Česká republika je?
Jde o vzdělávací program, který je určen pro mladé lidi ve věku od 13 do 24 let. Všichni účastníci se dlouhodobě věnují třem činnostem – pohybové aktivitě, rozvoji vybrané dovednosti a dobrovolnictví. Čtvrtou oblastí je pak týmová expedice v přírodě.
Završením dlouhodobé snahy je veřejné ocenění certifikátem, který je uznávaný ve 130 zemích světa.
Jsem hrdá, že Moravskoslezský kraj byl prvním krajem v 🇨🇿, který nad DofE převzal záštitu. Aktuálně je program poskytován již ve 39 organizacích našeho kraje.
A jak je DofE zastoupeno na Frýdecko-Místecku?
Aktuálně jsou zapojeni:
➡️Střední průmyslová škola, Obchodní akademie a Jazyková škola Frýdek-Místek
➡️Gymnázium Třinec
➡️Turistický oddíl mládeže Třinec
➡️ ZŠ Paskov
➡️ Gymnázium Petra Bezruče ve Frýdku-Místku
Na fotografiích jsem zachycena mj. i s oceněnými žáky ze Základní škola Paskov, kterou jsem také před lety absolvovala.

Všem oceněným ze srdce gratuluji!

Další příspěvky

Uspořádala jsem kulatý stůl k omezení vjezdu tranzitní nákladní dopravy nad 12 tun do CHKO Beskydy
S místopředsedkyní Senátu Jitkou Seitlovou jsem dnes uspořádala kulatý stůl ve věci „Zavedení celoročního zákazu vjezdu tranzitní nákladní dopravy nad 12 tun do CHKO Beskydy“. Mezi účastníky byli mj. ministr zemědělství Zdeněk Nekula, zástupce Ministerstva dopravy ČR Ing. Martin Janeček, zástupci Ministerstva životního prostředí ČR, ředitel správy ŘSD Ostrava Tomáš Opěla, generální ředitel Povodí Odry Jiří Tkáč, ředitel regionálního pracoviště Správa CHKO Beskydy František Jaskula a zástupce Zlínského kraje Ing. Tomáš Nedbal.
Beskydy budeme chránit i na půdě Senátu PČR
V dubnu se mnoho významných osobností z našeho kraje zúčastnilo 50. výročí založení CHKO Beskydy, které proběhlo v sídle Senátu PČR. Na tomto zahájení panovala shoda, že pestrost Beskyd pro další generace je nutné udržet. Ve svém projevu jsem tehdy zdůraznila, že v situaci, kdy máme k dispozici pro CHKO Beskydy obchvat, považuji za nepřijatelné, aby kolem zdroje pitné vody přehradní nádrže Šance projížděla tranzitní nákladní doprava nad 12 tun. Po předchozím více než dvouletém projednávání a zjišťování možností se jeví několik možných řešení, jak vjezdu těžké tranzitní nákladní dopravy do CHKO Beskydy zabránit. Pro nalezení nejlepšího řešení pořádáme v této věci s místopředsedkyní Senátu PČR Jitkou Seitlovou v závěru května kulatý stůl.
Moravskoslezský kraj má perspektivu
Spolu s kolegy senátory z podvýboru pro regiony v transformaci, poslanci, ale i zástupci Ministerstva pro místní rozvoj ČR, jsme se seznámili s projekty, které přispějí k modernizaci našeho těžbou černého uhlí poznamenaného regionu. Těšit se můžeme například na projekty, které transformují bývalé těžební areály. V první řadě stojí za zmínku detaily projektu POHO Park, který usiluje o vybudování důstojného centra pohornické krajiny.

Kontakt

Napište mi

Budu ráda, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.