Mimoškolní vzdělávání je na vzestupu již také v ČR



Celkem 155 úžasných mladých lidí splnilo podmínky pro zisk bronzové nebo stříbrné medaile Ceny vévody z Edinburghu – zkráceně programu „DofE“.
Některým absolventům programu jsem měla možnost osobně předat certifikát na slavnostní ceremonii v krásných prostorách DK Poklad.
Víte, co to vlastně DofE Česká republika je?
Jde o vzdělávací program, který je určen pro mladé lidi ve věku od 13 do 24 let. Všichni účastníci se dlouhodobě věnují třem činnostem – pohybové aktivitě, rozvoji vybrané dovednosti a dobrovolnictví. Čtvrtou oblastí je pak týmová expedice v přírodě.
Završením dlouhodobé snahy je veřejné ocenění certifikátem, který je uznávaný ve 130 zemích světa.
Jsem hrdá, že Moravskoslezský kraj byl prvním krajem v 🇨🇿, který nad DofE převzal záštitu. Aktuálně je program poskytován již ve 39 organizacích našeho kraje.
A jak je DofE zastoupeno na Frýdecko-Místecku?
Aktuálně jsou zapojeni:
➡️Střední průmyslová škola, Obchodní akademie a Jazyková škola Frýdek-Místek
➡️Gymnázium Třinec
➡️Turistický oddíl mládeže Třinec
➡️ ZŠ Paskov
➡️ Gymnázium Petra Bezruče ve Frýdku-Místku
Na fotografiích jsem zachycena mj. i s oceněnými žáky ze Základní škola Paskov, kterou jsem také před lety absolvovala.

Všem oceněným ze srdce gratuluji!

Další příspěvky

Hostem dne v TV Polar
S paní redaktorkou Renátou E. Orlíkovou z Televize POLAR jsme si v pořadu Host dne povídaly o mé práci v Senátu. Snažím se, aby vše co dělám, mělo pozitivní dopad na fungování samospráv a každodenní život obyvatel našeho regionu. Děkuji za pozvání do pořadu!
Pozvánka na besedu: Řepiště
Srdečně Vás zvu na společnou besedu zaměřenou na konkrétní kroky, které pro náš region v Senátu i přímo v terénu podnikám. Ráda bych s Vámi probrala témata našeho každodenního života v Beskydech. O čem budeme mluvit? Přijďte se zeptat na to, co Vás zajímá. Vaše podněty jsou pro mou práci v Senátu klíčové. Kdy: PONDĚLÍ 25. 5. 2026 v 17:00 Kde: Komunitní dům, Mírová 302, Řepiště. Těším se na naše setkání a otevřenou diskuzi!
Oficiální zahájení senátní kampaně na obhajobu mandátu
Být senátorkou je pro mě služba našemu regionu. Kampaň proto nestavím na prázdných slibech, ale na skutečných výsledcích. Se starosty našich obcí a jejich občany táhneme za jeden provaz a v této společné práci bych ráda i nadále pokračovala. V následujícím období chci řešit především témata dostupného bydlení, ochrany kvality života v regionu a podpory zdravého dětství bez závislostí. Chci, aby se u nás dobře žilo nejen dnes, ale i za deset nebo dvacet let. Aby mladí lidé neodcházeli z regionu, aby měly rodiny dostupné bydlení a aby naše děti vyrůstaly v bezpečném prostředí. Více informací v tiskové zprávě. Děkuji za Vaši podporu!

Kontakt

Napište mi

Budu ráda, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.