Mimoškolní vzdělávání je na vzestupu již také v ČRCelkem 155 úžasných mladých lidí splnilo podmínky pro zisk bronzové nebo stříbrné medaile Ceny vévody z Edinburghu – zkráceně programu „DofE“.
Některým absolventům programu jsem měla možnost osobně předat certifikát na slavnostní ceremonii v krásných prostorách DK Poklad.
Víte, co to vlastně DofE Česká republika je?
Jde o vzdělávací program, který je určen pro mladé lidi ve věku od 13 do 24 let. Všichni účastníci se dlouhodobě věnují třem činnostem – pohybové aktivitě, rozvoji vybrané dovednosti a dobrovolnictví. Čtvrtou oblastí je pak týmová expedice v přírodě.
Završením dlouhodobé snahy je veřejné ocenění certifikátem, který je uznávaný ve 130 zemích světa.
Jsem hrdá, že Moravskoslezský kraj byl prvním krajem v 🇨🇿, který nad DofE převzal záštitu. Aktuálně je program poskytován již ve 39 organizacích našeho kraje.
A jak je DofE zastoupeno na Frýdecko-Místecku?
Aktuálně jsou zapojeni:
➡️Střední průmyslová škola, Obchodní akademie a Jazyková škola Frýdek-Místek
➡️Gymnázium Třinec
➡️Turistický oddíl mládeže Třinec
➡️ ZŠ Paskov
➡️ Gymnázium Petra Bezruče ve Frýdku-Místku
Na fotografiích jsem zachycena mj. i s oceněnými žáky ze Základní škola Paskov, kterou jsem také před lety absolvovala.

Všem oceněným ze srdce gratuluji!

Další příspěvky

CHKO Beskydy bez kamionů: Vjezd nákladní dopravy nad 12 tun s výjimkou dopravní obsluhy bude na silnici I/56 pro zimní období zakázán
Dne 23. listopadu 2023 vydal Krajský úřad Moravskoslezského kraje, oddělení dopravy, opatření obecné povahy, kterým se pro období od 1. 12. 2023 do 31. 3. 2024 vylučuje provoz nákladních automobilů s hmotností nad 12 tun s výjimkou dopravní obsluhy v úseku silnice I/56 Ostravice – Bílá (Hlavatá), konkrétně mezi MÚK sil. č. I/56 x II/483 a křižovatkou sil. č. I/56 x I/35. Cílem vydaného opatření je zajistit bezpečnost a plynulost silničního provozu a eliminovat ohrožení zdroje pitné vody v přehradní nádrži Šance. Ta zásobuje pitnou vodou téměř 60 měst a obcí na Frýdecko-Místecku, Karvinsku, Novojičínsku, Opavsku, Ostravsku a také příhraniční část Polska.
Benefiční akce
Sobota 4. listopadu byla pro mě dnem plným emocí. Po slavnostním otevření kaple v klášteře ve Středisku sociálních služeb města Frýdlant nad Ostravicí se večer v kulturním centru uskutečnil charitativní koncert Hany Fialové na podporu osob s tělesným postižením. Součástí slavnostního večera byla i vernisáž ze života společenství Vstaň a choď. Děkuji pořadatelům za uspořádání této prospěšné akce.
Setkání s jubilanty
Každoroční setkání jubilantů proběhlo v kulturním centru ve Frýdlantu nad Ostravicí, kde se sešlo více než 110 oslavenců, občanů Město Frýdlant nad Ostravicí, kteří v letošním roce slaví své životní jubileum, a to 80 a více let. Všechny jsem osobně přivítala, pozdravila, každému poblahopřála a předala dárek s kytičkou. Akci tak provázela radost jubilantů a celkově příjemná atmosféra, kterou umocnilo také vystoupení frýdlantského folklorního souboru Chasička. Milí jubilanti, ještě jednou Vám všem přeji jen to nejlepší a hlavně pevné zdraví!

Kontakt

Napište mi

Budu ráda, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.