Mimoškolní vzdělávání je na vzestupu již také v ČRCelkem 155 úžasných mladých lidí splnilo podmínky pro zisk bronzové nebo stříbrné medaile Ceny vévody z Edinburghu – zkráceně programu „DofE“.
Některým absolventům programu jsem měla možnost osobně předat certifikát na slavnostní ceremonii v krásných prostorách DK Poklad.
Víte, co to vlastně DofE Česká republika je?
Jde o vzdělávací program, který je určen pro mladé lidi ve věku od 13 do 24 let. Všichni účastníci se dlouhodobě věnují třem činnostem – pohybové aktivitě, rozvoji vybrané dovednosti a dobrovolnictví. Čtvrtou oblastí je pak týmová expedice v přírodě.
Završením dlouhodobé snahy je veřejné ocenění certifikátem, který je uznávaný ve 130 zemích světa.
Jsem hrdá, že Moravskoslezský kraj byl prvním krajem v 🇨🇿, který nad DofE převzal záštitu. Aktuálně je program poskytován již ve 39 organizacích našeho kraje.
A jak je DofE zastoupeno na Frýdecko-Místecku?
Aktuálně jsou zapojeni:
➡️Střední průmyslová škola, Obchodní akademie a Jazyková škola Frýdek-Místek
➡️Gymnázium Třinec
➡️Turistický oddíl mládeže Třinec
➡️ ZŠ Paskov
➡️ Gymnázium Petra Bezruče ve Frýdku-Místku
Na fotografiích jsem zachycena mj. i s oceněnými žáky ze Základní škola Paskov, kterou jsem také před lety absolvovala.

Všem oceněným ze srdce gratuluji!

Další příspěvky

Jarní olympiáda U Medvěda: Sportovní den s charitativním přesahem
Jarní olympiáda U Medvěda v Dobré u Frýdku-Místku se opravdu velmi vydařila. Žáci ze základních škol Dobrá, Baška, Raškovice, Morávka, Frýdlant nad Ostravicí a Frýdku-Místku se tu 10. května utkali v mnoha disciplínách. Děkuji všem organizátorům za skvělou přípravu této krásné akce, která měla i charitativní rozměr - vybralo se přes 30 tisíc pro tělesně postižené děti z našeho regionu. Zázemí a pomoc s organizací poskytl sportovní areál U Medvěda a o perfektní atmosféru se postarala společnost Hravý klaun a úžasný moderátor Honza Gavelčík. Že tyto akce mají smysl, bylo jasné z nadšení a radosti všech zúčastněných. Atmosféra byla nabitá energií, úsměvy a zdravým duchem soutěžení. Děkuji, že jsem mohla být u toho!
Tradiční akce Poděkuj horám se vydařila. Velká poklona všem dobrovolníkům!
Tradiční akce Poděkuj horám organizovaná spolkem Čisté Beskydy ve spolupráci se společností MamiArt, Heimstaden a dalšími partnery opět ukázala sílu lidské solidarity a respekt k našemu krásnému horskému masivu. Stovky dobrovolníků se s nadšením a úsměvem na tváři vydaly do čtyř lokalit v Beskydech, aby je zbavily odpadu a pomohly tak zachovat jejich čistotu a krásu. Ať už uklízeli podél turistických tras, v okolí silnic, nebo se pustili do náročnějších terénů, jejich práce si zaslouží obrovský dík a uznání. Poděkuj horám není jen obyčejný úklid. Je to symbol sounáležitosti s naším přírodním bohatstvím a vyjádření vděčnosti za krásu a klid, které nám Beskydy nabízí.
Svátek sv. Floriána připomíná důležitost hasičské profese
Dnes, na svátek sv. Floriána, patrona hasičů, se frýdecké náměstí proměnilo v dějiště krajské soutěže ve vyprošťování u dopravních nehod. Akce, která se konala za hojného zájmu veřejnosti, dala příležitost všem obdivovatelům hasičů zhlédnout ukázky zásahových technik a prohlédnout si historickou i současnou hasičskou techniku. Hasiče nevnímáme jen jako ty, kteří hasí oheň, i když to je bezesporu klíčová součást jejich práce. Jejich role je mnohem komplexnější a zahrnuje širokou škálu činností, které chrání naše životy a majetek. Děkuji všem hasičům za jejich obětavou práci! Přeji jim pevné zdraví, štěstí a mnoho úspěchů v jejich náročné, ale nesmírně důležité profesi.

Kontakt

Napište mi

Budu ráda, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.