Obchvat Frýdku-Místku je plně v provozu. Odvede tranzit z CHKO Beskydy?Skvělých zpráv není nikdy dost. Druhá etapa výstavby obchvatu Frýdku-Místku je dokončena a dnes byla nová dálnice D48 slavnostně zprovozněna.
Věřím, že tato stavba bude velkým přínosem nejen pro centrum města, ale i pro celou chráněnou a rekreační oblast Beskydy, kterou dosud ohrožovaly stovky tranzitujících kamionů denně. Ty už nebudou muset zdolávat složitý horský terén a projíždět přes ochranná pásma přehradní nádrže Šance, naší zásobárny pitné vody. Nová dálnice D48 umožní dostat se na Slovensko pohodlněji a srovnatelně rychle.
Bohužel je zde stále několik faktorů, proč nákladní tranzitní doprava může mít tendenci z obchvatu sjíždět a nadále využívat „beskydskou zkratku“ přes CHKO Beskydy na Slovensko a dále do zahraničí (například v obchvatu zabudované vysokorychlostní váhy).
Od Ředitelství silnic a dálnic proto očekávám výsledky měření, které předpokládanou úlevu od tranzitu doloží potřebnými daty.
Reportáž k hotovému obchvatu zde
Dále pokračuji v úsilí o zavedení potřebného dopravního značení, které přispěje ke zlepšení kvality života v Beskydech a ochraně zdroje pitné vody a přírody v naší krásné oblasti.
Tisková zpráva z kulatého stolu, který jsem k této problematice uspořádala v Senátu je k dispozici zde

Další příspěvky

Jarní zpravodaj senátorky
Vítám vás u jarního vydání zpravodaje, ve kterém se ohlížím za pracovními událostmi uplynulých tří měsíců. Za tuto dobu jsem měla více než sto setkání s občany, starosty, politiky, a to na různá témata. Mnoho řešených záležitostí bude “během na dlouhou trať”, kdy k vytyčeným cílům povede ještě řada dílčích kroků a jednání. Těší mě proto, že se mohu ohlédnout i za tím, co se už podařilo realizovat. Za velké úspěchy pro náš region považuji zejména zajištění plného provozu dětského oddělení v nemocnici ve Frýdku-Místku a zavedení zimního zákazu vjezdu nákladní tranzitní dopravy nad 12 tun do CHKO Beskydy. I o tom se zmiňuji na řádcích níže. Děkuji Vám za Vaši podporu a přeji příjemné jaro!
Malí i velcí judisté se utkali v Raškovicích: Mistrovství Euroregionu Beskydy
Uplynulý víkend se v Raškovicích konal 24. ročník Mistrovství Euroregionu Beskydy v judu, prestižní turnaj, který přilákal přes 400 talentovaných judistů z Česka, Polska, Slovenska a Anglie. Atmosféra v hale byla po celou dobu elektrizující a plná emocí. V soutěži se utkaly jak malé naděje v kategorii benjamínků, tak i dorostenci, kteří předvedli úchvatné judo plné dynamiky a techniky. Bylo úžasné vidět, jak se i ti nejmenší judisté dokázali plně koncentrovat a s maximálním nasazením bojovat o každý bod. Vítězové si z turnaje odnesli nejen medaile a poháry, ale určitě i cenné zkušenosti a motivaci do dalších tréninků.
Beskydské pediatrické dny 2024: Setkání plné inspirace a sdílení
O víkendu se v malebném prostředí Beskyd uskutečnil další ročník Beskydských pediatrických dnů. Tato tradiční akce se stala důležitým setkáním pro pediatry z celého regionu i okolí. Program konference byl nabitý zajímavými tématy z oblasti pediatrie a navazujících oborů. Účastníci se tak mohli dozvědět o nejnovějších poznatcích v diagnostice a léčbě dětských onemocnění, ale také si vyměnit zkušenosti a navázat profesní kontakty. Kromě odborného programu byl pro účastníky připraven i bohatý doprovodný program. V krásném prostředí Beskyd tak měli možnost relaxovat a načerpat novou energii.

Kontakt

Napište mi

Budu ráda, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.