Jarní olympiáda U Medvěda: Sportovní den s charitativním přesahemJarní olympiáda U Medvěda v Dobré u Frýdku-Místku se opravdu velmi vydařila. Žáci ze základních škol Dobrá, Baška, Raškovice, Morávka, Frýdlant nad Ostravicí a Frýdku-Místku se tu 10. května utkali v mnoha disciplínách. Děkuji všem organizátorům za skvělou přípravu této krásné akce, která měla i charitativní rozměr – vybralo se přes 30 tisíc pro tělesně postižené děti z našeho regionu. Zázemí a pomoc s organizací poskytl sportovní areál U Medvěda a o perfektní atmosféru se postarala společnost Hravý klaun a úžasný moderátor Honza Gavelčík. Že tyto akce mají smysl, bylo jasné z nadšení a radosti všech zúčastněných. Děkuji, že jsem mohla být u toho!

 

Video z olympiády zde

Další příspěvky

Tradiční akce Poděkuj horám se vydařila. Velká poklona všem dobrovolníkům!
Tradiční akce Poděkuj horám organizovaná spolkem Čisté Beskydy ve spolupráci se společností MamiArt, Heimstaden a dalšími partnery opět ukázala sílu lidské solidarity a respekt k našemu krásnému horskému masivu. Stovky dobrovolníků se s nadšením a úsměvem na tváři vydaly do čtyř lokalit v Beskydech, aby je zbavily odpadu a pomohly tak zachovat jejich čistotu a krásu. Ať už uklízeli podél turistických tras, v okolí silnic, nebo se pustili do náročnějších terénů, jejich práce si zaslouží obrovský dík a uznání. Poděkuj horám není jen obyčejný úklid. Je to symbol sounáležitosti s naším přírodním bohatstvím a vyjádření vděčnosti za krásu a klid, které nám Beskydy nabízí.
Svátek sv. Floriána připomíná důležitost hasičské profese
Dnes, na svátek sv. Floriána, patrona hasičů, se frýdecké náměstí proměnilo v dějiště krajské soutěže ve vyprošťování u dopravních nehod. Akce, která se konala za hojného zájmu veřejnosti, dala příležitost všem obdivovatelům hasičů zhlédnout ukázky zásahových technik a prohlédnout si historickou i současnou hasičskou techniku. Hasiče nevnímáme jen jako ty, kteří hasí oheň, i když to je bezesporu klíčová součást jejich práce. Jejich role je mnohem komplexnější a zahrnuje širokou škálu činností, které chrání naše životy a majetek. Děkuji všem hasičům za jejich obětavou práci! Přeji jim pevné zdraví, štěstí a mnoho úspěchů v jejich náročné, ale nesmírně důležité profesi.
CHKO Beskydy bez kamionů: Reportáž ke zhodnocení první sezony po zavedení zákazu
Zima se zákazem kamionů v CHKO Beskydy má za sebou svou první sezónu a výsledky jsou slibné! Doprava se znatelně zklidnila, i když se někteří řidiči stále pokoušejí zákaz porušit. Co se podařilo: Kolem přehrady Šance projelo o cca 84% méně kamionů. Oproti září 2023 projelo v únoru 2024 po I/56 o 217 "kamionů" denně méně; Zvýšená bezpečnost. Díky spolupráci s Policií ČR a Městskou policií Frýdlant nad Ostravicí se podařilo za celou sezónu stovky kamionů odhalit a otočit; Lepší životní prostředí. Omezení dopravy těžkých kamionů přispělo nejen k plynulému a bezpečnému provozu, ale i ke zklidnění v CHKO Beskydy a prevenci ochrany pitné vody v nádrži Šance. Co je potřeba zlepšit:

Kontakt

Napište mi

Budu ráda, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.