Prezentace programu DofERozvoj dětí mimo školní lavice má smysl. I proto se u nás v regionu snažím propagovat prestižní program neformálního vzdělávání DofE.

Program byl založen britskou královskou rodinou – princem Philipem už v roce 1956 a od té doby se rozšířil do více než 130 zemí světa.

V Česku funguje od roku 1995, přičemž se do něj zapojilo už více než 320 škol a
dalších institucí, z toho 40 u nás, v Moravskoslezském kraji.

A jak DofE funguje v praxi?

Do programu se mohou zapojit všichni od 13 do 24 let bez
ohledu na studijní výsledky, sociální zázemí či fyzickou kondici.

V principu jde o pravidelné
plnění aktivit ve 4 oblastech:

🔹dobrovolnictví
🔹pohyb
🔹dovednosti
🔹expedice

Účastníci si volí aktivity, které je zajímají, a plní je podle stanovených kritérií. Tím si rozvíjejí svůj potenciál,
zvyšují sebevědomí, učí se spolupracovat s ostatními, překonávat překážky a dosahovat
stanovených cílů. Postupně tak získávají sebedůvěru, učí se empatii, komunikaci, spolupráci,
zodpovědnosti a vytrvalosti.

Plnění probíhá ve třech úrovních:

🔸bronzová – 6 měsíců
🔸stříbrná – 12 měsíců
🔸zlatá – 18 měsíců

Kompletní splnění úrovní pak vede k získání mezinárodního certifikátu, který je uznávaný i některými zaměstnavateli či vysokými školami.

Děkuji Gymnáziu Petra Bezruče za poskytnutí prostoru pro prezentaci a zejména také za předání zkušeností s DofE. Do programu se zde zapojilo už 60 studentů.
Anička se díky Dofe zdokonalila mj. v němčině a navázala nová přátelství. Jakub si dokonce sám vyrobil vlastní stůl.

Velké díky za prezentaci patří koordinátorce DofE Veronice Ormaniecové, na kterou je možné se s dotazy k programu obrátit, a zúčastněným zástupcům škol z obcí Baška, Kozlovice, Chlebovice, Sedliště, Frýdlant nad Ostravicí, Kozlovice, Sedliště, Janovice, Metylovice, Frýdek-Místek a další…

I díky nadšeným ohlasům u absolventů programu jsem přesvědčena, že stojí za to, se do tohoto programu zapojit!

Pro více informací k DofE doporučuji například  toto video s Kovym.

Další příspěvky

CHKO Beskydy bez kamionů: Vjezd nákladní dopravy nad 12 tun s výjimkou dopravní obsluhy bude na silnici I/56 pro zimní období zakázán
Dne 23. listopadu 2023 vydal Krajský úřad Moravskoslezského kraje, oddělení dopravy, opatření obecné povahy, kterým se pro období od 1. 12. 2023 do 31. 3. 2024 vylučuje provoz nákladních automobilů s hmotností nad 12 tun s výjimkou dopravní obsluhy v úseku silnice I/56 Ostravice – Bílá (Hlavatá), konkrétně mezi MÚK sil. č. I/56 x II/483 a křižovatkou sil. č. I/56 x I/35. Cílem vydaného opatření je zajistit bezpečnost a plynulost silničního provozu a eliminovat ohrožení zdroje pitné vody v přehradní nádrži Šance. Ta zásobuje pitnou vodou téměř 60 měst a obcí na Frýdecko-Místecku, Karvinsku, Novojičínsku, Opavsku, Ostravsku a také příhraniční část Polska.
Benefiční akce
Sobota 4. listopadu byla pro mě dnem plným emocí. Po slavnostním otevření kaple v klášteře ve Středisku sociálních služeb města Frýdlant nad Ostravicí se večer v kulturním centru uskutečnil charitativní koncert Hany Fialové na podporu osob s tělesným postižením. Součástí slavnostního večera byla i vernisáž ze života společenství Vstaň a choď. Děkuji pořadatelům za uspořádání této prospěšné akce.
Setkání s jubilanty
Každoroční setkání jubilantů proběhlo v kulturním centru ve Frýdlantu nad Ostravicí, kde se sešlo více než 110 oslavenců, občanů Město Frýdlant nad Ostravicí, kteří v letošním roce slaví své životní jubileum, a to 80 a více let. Všechny jsem osobně přivítala, pozdravila, každému poblahopřála a předala dárek s kytičkou. Akci tak provázela radost jubilantů a celkově příjemná atmosféra, kterou umocnilo také vystoupení frýdlantského folklorního souboru Chasička. Milí jubilanti, ještě jednou Vám všem přeji jen to nejlepší a hlavně pevné zdraví!

Kontakt

Napište mi

Budu ráda, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.