Reportáže ČT k zákazu vjezdu kamionů do CHKO BeskydyVe dvou reportážích České televize se podařilo shrnout aktuální stav projednávání zákazu vjezdu kamionů do CHKO Beskydy.
Jde o téma, kterému se obce v CHKO věnují už do roku 2015 a kterým se po svém nástupu do Senátu velmi intenzivně zabývám i já.
Společně se snažíme ochránit životní prostředí CHKO Beskydy, turisty, obyvatele oblasti a zejména zdroj pitné vody – přehradní nádrž Šanci.
Právě teď, když máme k dispozici nový obchvat města Frýdek-Místek a zprovozněnu I/68 Třanovice – Nebory, je ideální čas realizovat široce podporovaný záměr svést těžkou nákladní dopravu, která nyní projíždí ochranná pásma zdroje pitné vody hned na třech místech, na tyto nové silniční stavby.
V této souvislosti jsem nedávno ve spolupráci s místopředsedkyní Senátu Jitkou Seitlovou uspořádala na půdě Senátu kulatý stůl, kde se sešli zástupci všech dotčených orgánů. I když je legislativně technické vyřešení situace velmi náročné zejména z toho důvodu, že silnice zasahuje i do Zlínského kraje, věřím, že k němu dojde.
Děkuji všem statutárním zástupcům obcí regionu, kteří svými podpisy vyjádřili podporu tomuto záměru. Speciální poděkování patří paní starostce Obce Staré Hamry Evě Tořové.
Podporu vyjádřili mj. i zástupci Povodí Odry, CHKO Beskydy, SmVak, Ministerstva zemědělství, Ministerstva životního prostředí a za relevantní požadavek jej považuje také Ministerstvo dopravy.
Více v reportážích.

Reportáž 1 zde

Reportáž 2 zde

 

Další příspěvky

V úterý 18.6. je kancelář z organizačních důvodů zavřena.
Opatření obecné povahy bylo úspěšné: kolem přehrady Šance projelo letos o 84% méně kamionů. Jednáme o jeho opětovném vydání
O 84% méně kamionů projelo tuto zimu kolem přehradní nádrže Šance. Tohoto stavu jsme dosáhli díky vydanému opatření obecné povahy, které umožnilo realizovat zákaz vjezdu tranzitní nákladní dopravě nad 12 tun do oblasti. Proto jsme s náměstkem Ing. Radkem Podstawkou (Moravskoslezský kraj) jednali o obnovení zákazu pro zimní sezónu 2024/2025. Opatření i příští zimu zajistí zvýšenou bezpečnost - bude ovšem opět potřeba policejních hlídek - a lepší životní prostředí díky bezpečnějšímu provozu a prevenci ochrany pitné vody v nádrži Šance. Za spolupráci v této iniciativě děkuji Policii České republiky (KŘP MSK), Krajskému úřadu Moravskoslezského kraje, Ředitelství silnic a dálnic - ŘSD (správa Ostrava), ...
Učitelé, kteří mění svět: Global Teacher Prize Czech Republic mělo i letos výborné zastoupení z Frýdecko-Místecka
Do soutěže o cenu pro inspirativní pedagogy Global Teacher Prize Czech Republic bylo letos nominováno rekordních 283 učitelů a i letos jsme uspěli velmi dobře. Ze Základní školy Baška se mezi finalisty umístila paní učitelka Barbora Coufalová - gratuluji! A mezi čestnými hosty při slavnostním vyhlášení v sídle Senátu Parlamentu ČR nechyběli naši úspěšní pedagogové z minulých let: loňský vítěz Roman Göttlicher, učitel dějepisu a občanské nauky ze Střední průmyslové školy, Obchodní akademie a Jazykové školy Frýdek-Místek, Tomáš Chrobák ze ZŠ a MŠ Baška (1. místo v roce 2019) a Monika Chrobáková ze ZŠ Janovice (2. místo v roce 2019). Jsme hrdí na to, že u nás máme tak kvalitní učitele, kteří se starají o naše děti. Všem finalistům i umístěným blahopřeji!

Kontakt

Napište mi

Budu ráda, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.