Usnesení k petici za zachování centrálního financování nepedagogických pracovníků



Senát na své 9. schůzi vzal na vědomí argumenty školských odborů a přijal usnesení k petici za zachování centrálního financování nepedagogických pracovníků v regionálním školství, které mj. upozorňuje, že:
– změna navrženého systému, kdy má dojít k převodu financování nepedagogických pracovníků na obce a kraje, je řešena s nedostatečnou časovou rezervou a bez projednané shody se zřizovateli, SMO a Asociací krajů;
– základní podmínkou k převodu financování nepedagogických pracovníků musí být schválení změn rozpočtového určení daní a dalších legislativních kroků, které nebyly ještě představeny;
– návrh postrádá jasnou vizi pro plánované změny nárůstu nových nepedagogických profesí.
Senátoři proto žádají Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstvo financí, aby se argumenty petice zabývaly a zohlednily je při své legislativní činnosti.

Další příspěvky

Hostem dne v TV Polar
S paní redaktorkou Renátou E. Orlíkovou z Televize POLAR jsme si v pořadu Host dne povídaly o mé práci v Senátu. Snažím se, aby vše co dělám, mělo pozitivní dopad na fungování samospráv a každodenní život obyvatel našeho regionu. Děkuji za pozvání do pořadu!
Pozvánka na besedu: Řepiště
Srdečně Vás zvu na společnou besedu zaměřenou na konkrétní kroky, které pro náš region v Senátu i přímo v terénu podnikám. Ráda bych s Vámi probrala témata našeho každodenního života v Beskydech. O čem budeme mluvit? Přijďte se zeptat na to, co Vás zajímá. Vaše podněty jsou pro mou práci v Senátu klíčové. Kdy: PONDĚLÍ 25. 5. 2026 v 17:00 Kde: Komunitní dům, Mírová 302, Řepiště. Těším se na naše setkání a otevřenou diskuzi!
Oficiální zahájení senátní kampaně na obhajobu mandátu
Být senátorkou je pro mě služba našemu regionu. Kampaň proto nestavím na prázdných slibech, ale na skutečných výsledcích. Se starosty našich obcí a jejich občany táhneme za jeden provaz a v této společné práci bych ráda i nadále pokračovala. V následujícím období chci řešit především témata dostupného bydlení, ochrany kvality života v regionu a podpory zdravého dětství bez závislostí. Chci, aby se u nás dobře žilo nejen dnes, ale i za deset nebo dvacet let. Aby mladí lidé neodcházeli z regionu, aby měly rodiny dostupné bydlení a aby naše děti vyrůstaly v bezpečném prostředí. Více informací v tiskové zprávě. Děkuji za Vaši podporu!

Kontakt

Napište mi

Budu ráda, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.