Senát na své 9. schůzi vzal na vědomí argumenty školských odborů a přijal usnesení k petici za zachování centrálního financování nepedagogických pracovníků v regionálním školství, které mj. upozorňuje, že:
– změna navrženého systému, kdy má dojít k převodu financování nepedagogických pracovníků na obce a kraje, je řešena s nedostatečnou časovou rezervou a bez projednané shody se zřizovateli, SMO a Asociací krajů;
– základní podmínkou k převodu financování nepedagogických pracovníků musí být schválení změn rozpočtového určení daní a dalších legislativních kroků, které nebyly ještě představeny;
– návrh postrádá jasnou vizi pro plánované změny nárůstu nových nepedagogických profesí.
Senátoři proto žádají Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstvo financí, aby se argumenty petice zabývaly a zohlednily je při své legislativní činnosti.
Budu ráda, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.