Výroční zpravodaj Heleny PešatovéDovolte mi Vám popřát vše nejlepší do nového roku, ať se Vám daří ve všem, co si přejete a co Vás naplňuje.

Níže ve výročním zpravodaji shrnuji několik vybraných kapitol z mého pracovního života v Senátu PČR a v našem regionu.

S frýdecko-místeckými starosty jsme spolupracovali na řešení různých místních problémů. Zabývali jsme se například otázkou otevírací doby pošty v některých obcích, bezpečností přepravy materiálu z dolu Paskov, vážením přetížených kamionů aj.

Jak víte, od počátku svého mandátu v Senátu PČR usiluji o trvalé omezení vjezdu tranzitní nákladní dopravy nad 12 tun do jedinečné chráněné krajinné oblasti Beskydy. K tomuto tématu jsem vedla nespočet jednání se zástupci Ředitelství silnic a dálnic – správa Ostrava, Moravskoslezského kraje, zástupci ministerstev a dalšími. Skvělou zprávou je, že se nám ke konci roku 2023 podařilo vyjednat zákaz vjezdu tranzitní nákladní dopravy do CHKO Beskydy pro zimní období, a to až do 31. března 2024! Přestože to nebude jednoduché, věřím, že se podaří prosadit i zákaz celoroční.

Radost mám také z šíření programu neformálního vzdělávání DofE v našich školách, nově se v tomto roce zapojilo Gymnázium Petra Bezruče ve Frýdku-Místku a Základní škola T.G. Masaryka ve Frýdlantu nad Ostravicí.

Děkuji Vám za Vaši podporu a těším se na další výzvy, které přispějí k lepšímu životu na Frýdecko-Místecku.

Výroční zpravodaj 2023

Další příspěvky

V úterý 18.6. je kancelář z organizačních důvodů zavřena.
Opatření obecné povahy bylo úspěšné: kolem přehrady Šance projelo letos o 84% méně kamionů. Jednáme o jeho opětovném vydání
O 84% méně kamionů projelo tuto zimu kolem přehradní nádrže Šance. Tohoto stavu jsme dosáhli díky vydanému opatření obecné povahy, které umožnilo realizovat zákaz vjezdu tranzitní nákladní dopravě nad 12 tun do oblasti. Proto jsme s náměstkem Ing. Radkem Podstawkou (Moravskoslezský kraj) jednali o obnovení zákazu pro zimní sezónu 2024/2025. Opatření i příští zimu zajistí zvýšenou bezpečnost - bude ovšem opět potřeba policejních hlídek - a lepší životní prostředí díky bezpečnějšímu provozu a prevenci ochrany pitné vody v nádrži Šance. Za spolupráci v této iniciativě děkuji Policii České republiky (KŘP MSK), Krajskému úřadu Moravskoslezského kraje, Ředitelství silnic a dálnic - ŘSD (správa Ostrava), ...
Učitelé, kteří mění svět: Global Teacher Prize Czech Republic mělo i letos výborné zastoupení z Frýdecko-Místecka
Do soutěže o cenu pro inspirativní pedagogy Global Teacher Prize Czech Republic bylo letos nominováno rekordních 283 učitelů a i letos jsme uspěli velmi dobře. Ze Základní školy Baška se mezi finalisty umístila paní učitelka Barbora Coufalová - gratuluji! A mezi čestnými hosty při slavnostním vyhlášení v sídle Senátu Parlamentu ČR nechyběli naši úspěšní pedagogové z minulých let: loňský vítěz Roman Göttlicher, učitel dějepisu a občanské nauky ze Střední průmyslové školy, Obchodní akademie a Jazykové školy Frýdek-Místek, Tomáš Chrobák ze ZŠ a MŠ Baška (1. místo v roce 2019) a Monika Chrobáková ze ZŠ Janovice (2. místo v roce 2019). Jsme hrdí na to, že u nás máme tak kvalitní učitele, kteří se starají o naše děti. Všem finalistům i umístěným blahopřeji!

Kontakt

Napište mi

Budu ráda, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.