Zlatá ceremonie DofE v Senátu



184 mladých lidí z celé České republiky si 9. června v Senátu převzali zlatou cenu v rámci Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu DofE! Je úžasné, že 37 z těchto oceněných pochází právě z našeho Moravskoslezského kraje. Je to úžasný úspěch a důkaz jejich odhodlání, vytrvalosti a talentu. Zvláštní gratulace patří studentům a studentkám z těchto škol: Jazykové gymnázium Pavla Tigrida v Ostravě-Porubě, Gymnázium Komenského v Havířově, Gymnázium Příbor, Gymnázium Třinec, Obchodní akademie a Vyšší odborná škola sociálně právní v Ostravě…
A co je vlastně program DofE?
DofE je mezinárodní program mimoškolního vzdělávání založený britskou královskou rodinou, která dodnes mladé lidi ve věku od 14 do 24 let podporuje v osobním rozvoji a připravuje je na výzvy moderního světa. K zisku prestižního a mezinárodně uznávaného certifikátu musí účastníci na zlaté úrovni po dobu minimálně 18 měsíců pravidelně plnit své cíle ve čtyřech klíčových oblastech:
Dovednost: zlepšují se v tom, co je baví – ať už jde o hru na hudební nástroj, programování nebo třeba cizí jazyk.
Pohyb: věnují se sportovní aktivitě, posilují své zdraví a fyzickou kondici.
Dobrovolnictví: nezištně pomáhají druhým a svému okolí, čímž rozvíjejí solidaritu a sociální cítění.
Dobrodružná expedice: v týmu absolvují náročnou výpravu do přírody, kde prokazují samostatnost, spolupráci a outdoorové dovednosti.
Všem oceněným gratuluji a příští rok se těším v Senátu na první zlaté absolventy z Frýdecko-Místecka (např. z Gymnázia Petra Bezruč), kde program ve spolupráci s Veronikou Ormaniecovou, koordinátorkou programu pro Moravskoslezský kraj, aktivně propagujeme.
Reportáž zde

Další příspěvky

Hostem dne v TV Polar
S paní redaktorkou Renátou E. Orlíkovou z Televize POLAR jsme si v pořadu Host dne povídaly o mé práci v Senátu. Snažím se, aby vše co dělám, mělo pozitivní dopad na fungování samospráv a každodenní život obyvatel našeho regionu. Děkuji za pozvání do pořadu!
Pozvánka na besedu: Řepiště
Srdečně Vás zvu na společnou besedu zaměřenou na konkrétní kroky, které pro náš region v Senátu i přímo v terénu podnikám. Ráda bych s Vámi probrala témata našeho každodenního života v Beskydech. O čem budeme mluvit? Přijďte se zeptat na to, co Vás zajímá. Vaše podněty jsou pro mou práci v Senátu klíčové. Kdy: PONDĚLÍ 25. 5. 2026 v 17:00 Kde: Komunitní dům, Mírová 302, Řepiště. Těším se na naše setkání a otevřenou diskuzi!
Oficiální zahájení senátní kampaně na obhajobu mandátu
Být senátorkou je pro mě služba našemu regionu. Kampaň proto nestavím na prázdných slibech, ale na skutečných výsledcích. Se starosty našich obcí a jejich občany táhneme za jeden provaz a v této společné práci bych ráda i nadále pokračovala. V následujícím období chci řešit především témata dostupného bydlení, ochrany kvality života v regionu a podpory zdravého dětství bez závislostí. Chci, aby se u nás dobře žilo nejen dnes, ale i za deset nebo dvacet let. Aby mladí lidé neodcházeli z regionu, aby měly rodiny dostupné bydlení a aby naše děti vyrůstaly v bezpečném prostředí. Více informací v tiskové zprávě. Děkuji za Vaši podporu!

Kontakt

Napište mi

Budu ráda, když mi napíšete své návrhy, podněty, dotazy.
Pokusím se odpovědět všem.